Тамарин-фактори

Однією з особливостей оформлення наших книг є тамарин-фактори.

Ідея виникла, коли ми в Бородатому Тамарині, зрозуміли, що маємо намір підписати дві загалом подібні нонфікшен-книжки, одна з яких вирізняється просто неперевершеним гумором. Тож ми міркували, як це підкреслити. Що зробити, щоби читач, взявши книгу до рук, одразу збагнув, яка вона. Не про що (для цього є анотація), а саме — яка. Зрештою ми обрали 4 параметри, за якими оцінюватимемо книги «Бородатого Тамарина», й назвали їх тамарин-факторами. Ми зображатимемо фактори у вигляді смайликів і розміщуватимемо у спеціальному блоці на звороті книг. Збоку розташовуватимуться прогресбари, ступінь заповнення яких і визначатиме, наскільки той чи інший параметр реалізовано у тексті.

Ось ці фактори та їхній опис:

Content-фактор

𝘤𝘰𝘯𝘵𝘦𝘯𝘵-фактор — визначає, наскільки книга складна чи проста. Низьке значення content-фактора не є ознакою того, що книга погана. Це свідчить лише, що розуміння написаного не потребуватиме від читача спеціальної підготовки. Натомість заповнений майже до кінця прогресбар навпроти смайлика-задрота попереджатиме, що текст складний і його сприйняття вимагатиме додаткових зусиль.

Fun-фактор

𝘧𝘶𝘯-фактор — визначає, наскільки книга сумна чи весела. Тут усе просто — що вищий fun-фактор, то більшим гумором вирізняється текст.

Emotional-фактор

emotional-фактор — визначає, наскільки емоційною є книга. Це важливо як для художньої літератури, так і для нонфікшену. Є тексти сухі, зосереджені лише на своєму предметі, а є книги на кшталт «У пошуках пам’яті» Ерика Канделя, де, крім фізіологічного механізму формування спогадів, автор описує страждання своїх близьких під час Голокосту. Остання, вочевидь, матиме вищий emotional-фактор у порівнянні з іншими наукпоп-книжками.

Wow-фактор

𝘸𝘰𝘸-фактор — визначає, наскільки книга здатна вразити, чи відкриває вона щось нове.