Про видавництво

Бородатий Тамарин — видавництво нонфікшену та наукової фантастики, засноване у листопаді 2022 року сім’єю Кідруків.

Ми не ганяємося за бестселерами, а добираємо книжки, які читаємо самі й яких, на нашу думку, не вистачає українському ринкові. Й найважливіше — ми серйозно заморочуємося.

Кілька слів про назву.

Вигадуючи її, ми передусім думали про приматів. Це найбільш високорозвинені за винятком людини ссавці, по-своєму потішні й мудрі, й нам здавалося, що це поєднання кумедності та мудрості пасуватиме книжкам, які ми видаватимемо. От тільки нормальні в плані назви примати ніяк не знаходилися. Горила — надто грубо, бабуїн — заїжджено, бонобо — є такий співак. Зрештою ми навіть відмовилися від ідеї, позаяк пошук серед немавпячих назв теж результатів не дав.

Доведені до відчаю, ми пішли питати у ґуґла: як обрати назву для видавництва? І натрапили на статтю, чиї автори наполягали, що назва взагалі другорядна — за межами кола найпалкіших фанатів мало хто запам’ятовує всі ці HarperCollins, Simon & Schuster чи Macmillan. Важливішим є логотип, і згідно з дослідженнями найуспішнішими в плані впізнаваності є логотипи з тваринками. На кшталт пінгвіна у Penguin Books.

Наступний крок був логічним: ґуґл — зображення — фото наймиліших тваринок. Чого там тільки не було. Мініатюрна лисиця фенек — симпатично, проте немилозвучно. Карликовий кенгуру квока — милий, але більше пасував би видавництву дитячої літератури. А потім ми побачили його — бородатого тамарина.

Тож зустрічайте видавництво «Бородатий Тамарин». Дайте нам шанс познайомити вас з хорошими книгами!