«Зорі над островом Пасхи»: три причини прочитати чи перечитати тревелоги Макса Кідрука

Незабаром у нашому видавництві вийде повне зібрання тревелогів Макса Кідрука «Зорі над островом Пасхи». До нього увійшли чотири відредаговані тексти – «Мексиканські хроніки» (2009), «Подорож на Пуп землі» (2010), «Любов і піраньї» (2011) та «На Зеландію!» (2012). 

У книжці будуть три 16-сторінкові кольорові вклейки з раніше неопублікованими фотографіями та 4 кольорові карти-розгортки, які намалював професійний картограф Федір Гонца. Той самий, що малював карти до «Колонії». 

Як зазначає Макс Кідрук, він прибрав із тревелогів крінжатину, за яку його мали покатати на шакалячому експресі ще десять років тому. Тож якщо ви читали тревелоги раніше, перечитувати їх буде не менш цікаво.

Ваші мрії належать вам

Про що ви мріяли, коли вам було десять чи тринадцять? Можливо, винайти ліки проти раку, стати астронавтом або астронавткою, піднятися на Еверест. Наприклад, Макс Кідрук у тринадцять марив Мексикою. Його мозок заполонили ацтеки, ольмеки, сапотеки, тропічні ліси. А потім з ним сталося те, що стається з нами всіма… кляте доросле життя, приправлене стружкою суспільної свідомості. Мексику витіснили думки про квартиру, машину, заробляння грошей. Зрештою, бажання бути «нормальним» могло його проковтнути, якби не потертий шмат паперу в київському метро, з якого на голову сонному Кідруку звалилося просте як двері питання:

КОЛИ ТИ ЗАБУВ СВОЮ МРІЮ?

Немає дня, коли ми вирішуємо забути свою мрію. Але є день, коли ми про неї згадуємо, і з цього воскресіння все починається. Кідрук побував у Мексиці (а потім на острові Пасхи, у Бразилії та Зеландії). Він міг відкласти подорож на «потім», коли пристойно вивчить іспанську. Матиме вдосталь грошей, щоб не ночувати в аеропорті. Друг, з яким він лаштувався в дорогу, отримає від бабці-ворожки схвалення вирушати в путь. Але насправді «потім» – це замасковане під обставини й виправдання ніколи. Тож, чорт забирай, просто зробіть маленький крок назустріч своїй забутій мрії. Сьогодні. Не завтра. 

Бути дивним – окей

Поки науковий керівник пророкував Максу Кідруку велике наукове майбутнє, він пакував рюкзак у подорож на острів Пасхи. Друзі й колеги вважали його дивним (ще б пак!). Не можна ж просто прокинутися вранці, послати всіх у дупу й покінчити з «нормальним життям». 

Досить часто ми боїмося зробити щось через осуд близьких і не дуже людей, через невизначеність майбутнього. Носимо діловий костюм, ходимо день за днем в ненависний офіс. Пнемося кар’єрною драбиною догори, щоб бути такими, як усі, себто нормальними. 

В одному зі своїх тревелогів Макс Кідрук пише: «ера науки завершилась». Тоді він ще не знав, що незабаром розпочнеться ера наукової фантастики. Бо можна обрати себе, науку і бути щасливим без методології наукових досліджень, конференцій та звітів, від яких виникає блювотний рефлекс. Тому випускайте свою дивакуватість на волю, якщо вигадана кимось, умовна нормальність робить вас нещасними.

Уникайте сходжених стежок

Йти туристичною стежкою – очевидний і найлегший шлях. Одначе, якщо зійти з протоптаного маршруту, можна знайти щось оригінальне й приголомшливе. Це стосується різних сфер життя – література, наука, мистецтво тощо.

У своїх тревелогах Макс Кідрук описує неспокійні пригоди, які більшість людей уникає – охоплений революцією Каїр, «неадаптований такос», побачення з піраньями у бразильських нетрях, стратовулкан Котопаскі, руїни Кавачі, могильник у відкритій пустелі. Тож завдяки його письменницькому таланту ми переносимося у найвіддаленіші закапелки світу, їдучи в маршрутці чи лежачи вдома на дивані. Це надзвичайно захопливо й весело, якщо забувати про реальність описаних ситуацій і небезпек. А ще – натхненно, бо ми так багато втрачаємо, роками не змінюючи протоптаний задовго до нас маршрут.

Що вам треба знати про цю книгу?

Щойно ви  почнете її читати, вже не зможете зупинитися. Під час читання навчитеся використовувати вислів «чорт забирай» у найрізноманітніших ситуаціях, а ще – по-кідруківські лаятися. Після прочитання подаруєте книгу всім друзям, родичам і навіть сусідам. 

Дрібка філософії 

«Нудьга немає перспектив».

«Краще – ворог хорошого. Коли життя працює гладко й злагоджено, немов швейцарський годинник, не треба нічого покращувати».

«Хто йде вперед, озброєний великими мріями, завжди сильніший від тих, у кого на руках лише факти».

«Павутина нестерпного існування обсотує поволі, без поспіху. Шлях від безхмарних мрій до одноманітної буденщини пологий, а через це непомітний. Ти наче неквапом входиш у холодні води гірського потічка, звикаючи до крижаної води. Доходиш до глибини, де вода сягає горла, але вперто тупцяєш далі, поки не почнеш пускати носом бульки. Проте вже пізно – життя збивається та несе тебе туди, куди йому заманеться».

«Світ воліє нав’язати вам певну роль у цьому житті. Варто вам погодитись на це – і ви приречені».

Словник Кідрука на випадок серйозних переговорів:

  • та ти дірка в дупі!
  • лушпайка;
  • вирву гланди неприродним способом;
  • у тебе трухляве дупло замість мозку;
  • чортяка;
  • іспанська [вставте підходящу вам скотину] скотина;
  • тобі що, мізки геть повидувало?

Замовляйте сьогодні збірку тревелогів «Зорі над островом Пасхи» зі знижкою, щоб отримати її щойно вона вийде з друку. Бо пригода не закінчилася, поки вона, чорт забирай, не закінчилася.

Пошук на сайті

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors