Поламана техніка, емоційні падіння, конфлікти з колегами, відсутність творчої енергії — це лише незначний перелік проблем, у яких люди звинувачують ретроградний Меркурій. Медіа навперебій пишуть матеріали, даючи поради, як нам пережити черговий період і не пустити життя на пси.
Востаннє ретроградною найменша планета Сонячної системи була з 15 березня до 7 квітня. Але, за словами експертів, ще два тижні після ретроградності над нами нависає її несприятлива «тінь», тож до 26 квітня можуть ставатися кармічні пригоди.
Звідки взялася історія про «злого» Меркурія, який так заповзято прагне нашкодити людям?
У стародавніх цивілізаціях, таких як Вавилон, астрологи прискіпливо спостерігали за планетами. Вони помітили, що Меркурій рухається то вперед, то назад, і почали пов’язувати його ретроградність з містичними подіями. Наш мозок працює за принципом каузальності — аналізує ситуації, шукає закономірності, створюючи зв’язки між причинами і наслідками. Навіть якщо причинно-наслідковий зв’язок хибний, це краще, ніж невизначеність.
У XVI столітті польський астроном і математик Миколай Коперник розробив геліоцентричну модель Сонячної системи, де Сонце знаходиться в центрі, а планети обертаються навколо нього. Вона замінила геоцентричну модель Птолемея, згідно з якою в центрі була Земля.
Це дозволило зрозуміти, що «зворотний рух Меркурія на нічному небі — просто оптична ілюзія, зумовлена різницями в кутових швидкостях і особливостями розміщення орбіти Меркурія щодо орбіти Землі» (Макс Кідрук «Теорія неймовірності»).
Меркурій, як і решта планет, завжди рухається навколо Сонця своєю орбітою. Коли Земля його наздоганяє, він на деякий час ховається за Сонцем, з-за якого потім виходить. Нам же здається, ніби перша планета Сонячної системи почала рухатися у зворотному напрямку.
Через те, що Меркурій розташований до Сонця найближче з-поміж усіх планет, він найчастіше є ретроградним відносно Землі — 3–4 рази щороку, бо період його повного обертання складає 88 днів. Насправді ж усі планети (крім Землі) бувають ретроградними для землян. Наприклад, Венера — приблизно раз на 18–19 місяців, її ретроградність триває від 40 до 43 днів. А Марс — раз на 26 місяців. Період його ретроградності триває аж 70–80 днів.
Отже, багатостраждальний Меркурій не відповідальний за несправність тостера, появу колишніх на горизонті або серйозну помилку у важливому документі. Механізми зношуються, колишні повертаються, ми припускаємося помилок через накопичену втому, неуважність чи погане самопочуття. Читайте наші книжки з серії Corvus, щоб знати більше і не перекладати відповідальність за свої дії та рішення на планети і зорі.
Якщо ж досі довіряєте гороскопам, певні, що застуда виникає, якщо замерзнути або посидіти на протязі, боїтеся ГМО і вакцин, вам просто життєво необхідна «Теорія неймовірності».
Видавництво «Бородатий Тамарин» tamarinbooks.com © 2025
Товари
Інформація
Наші контакти
Пошук на сайті