Книги – ключі до знань, роздумів та змін. У цій невеличкій добірці зібрали для вас ті, що надихнули наших авторів на написання своїх книг або висвітлення окремих проблем. Віримо, що вони надихнуть вас на вивчення історії ацтеків, захист тварин чи здійснення важливих наукових відкриттів.
Макс Кідрук – Генрі Райдер Гаґґард «Дочка Монтесуми»
«Дочка Монтесуми» – це пригодницький історичний роман британського романіста Генрі Райдера Гаґґарда, після прочитання якої Макс Кідрук почав марити Мексикою. Історія розгортається на тлі протистояння двох цивілізацій – ацтеків та іспанців, поєднуючи реальність і художню вигадку.
Ключові події базуються на реальній колонізації Мексики іспанськими конкістадорами на чолі з Ернаном Кортесом у 1519–1521 роках. Він завоював Мексику, знищивши державність ацтеків. А от пристрасну любовну драму, яка розгортається між головним героєм-оповідачем Томасом Вінгфілдом та дочкою імператора ацтеків Монтесуми, Гаґґард вигадав. Юному Максу Кідруку «амурні шури-мури», сподобалися значно менше, ніж пригоди. Але, може, таким чином Гаґґард готував майбутнього письменника до написання тревелогу «Любов і піраньї»?
«Зазирніть на дозвіллі у його книгу, переконайтесь, як віртуозно він розписав боротьбу ацтеків із поневолювачами, здобривши роман звірствами святої інквізиції та безчесними підступами іспанців», – радить Кідрук у тревелозі «Мексиканські хроніки».
Книгу варто прочитати: якщо ви любите захопливі пригодницькі романи, цікавитеся історією, читали або плануєте читати «Зорі над островом Пасхи» Макса Кідрука. Придбати книгу можна у нас на сайті.
Джефф Ґуделл – Ніл Шубін «Риба всередині нас. Мандрівка 3,5 мільярдною історією людського тіла»
Близько 375 млн років тому на острові Елсмір жила риба Tiktaalik (тіктаалік). Вона мала плавники з кістковою структурою, які згодом перетворилися на кінцівки наземних хребетних. Рухому шию, що дозволяло їй крутити головою в різні боки, незалежно від положення тіла. А ще зябра і легені, тому вона була пристосована до життя як у воді, так і на суші.
2004 року Tiktaalik виявив та дослідив американський палеонтолог, еволюційний біолог та популяризатор науки Ніл Шубін разом із командою науковців. Тіктаалік була перехідним видом між водними і наземними тваринами, що дало змогу простежити еволюційний шлях від рибини до людини: риба → амфібія → рептилія → ссавці → примати → Homo sapiens.
«Наші руки – це видозмінені рибʼячі плавники, а гени, що сформували будову нашого тіла, ті самі, що у хробаків й акул», – цитує Шубіна Джефф Ґуделл у книзі «Палюче тепло вб’є нас найперше».
А кісточки, завдяки яким чуємо, колись були зябровими кістками акули.
2018 року книга «Риба всередині нас. Мандрівка 3,5 мільярдною історією людського тіла» вийшла українською у видавництві Комубук.
Книгу варто прочитати: якщо вам цікаво дізнатися, що спільного між людьми та рибами, чому ми маємо гикавку, біль у спині, та якщо вам сподобалася книга Джеффа Ґуделла «Палюче тепло вб’є нас найперше». Замовити примірник друзям на подарунок можна тут.
Джейн Ґудолл – Пітер Сінґер «Визволення тварин»
У чотирнадцятому розділі книги «У пошуках надії» Джейн Ґудолл розмірковує: «Якщо тварину розводити з метою власною використання – у лабораторії, задля їжі чи розваг, хіба це робить її не свинкою? не собакою? не мавпою? Хіба це позбавляє її почуттів і здатності страждати?».
Люди – не єдині тварини, які мають почуття й емоції. Свинка, перебуваючи у тісному загоні, де її ноги деформуються, щодня відчуває страх і біль. «Обездзьоблена» курка чи затиснутий у лещатах на кілька тижнів кролик, на якому тестують побутову хімію, також страждають.
Книга Пітера Сінґера «Порятунок тварин» надихнула Джейн відмовитися від м’яса, а мільйони людей – боротися за права тих, хто не може захистити себе сам. Описані Сінґером історії спонукнуть вас до глибоких роздумів і, ймовірно, шокують. Бо людська жорстокість щодо мільйонів тварин виключно заради збагачення завжди шокує.
2019 року українською книжка вийшла друком у видавництві Pabulum за ініціативою всеукраїнського гуманістичного руху UAnimals.
Книгу варто прочитати: якщо ви любите і захищаєте тварин, вважаєте, що люди й тварини рівні, або якщо вам сподобалася книга Джейн Ґудолл «У пошуках надії».
Також радимо прочитати інтерв’ю з Тетяною Кідрук про важливість гуманного і відповідального поводження з тваринами.
Видавництво «Бородатий Тамарин» tamarinbooks.com © 2024
Товари
Інформація
Наші контакти
Пошук на сайті